Akademia Liderów Rynku Kapitałowego

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego to sztandarowy projekt Fundacji im. Lesława A. Pagi, organizowany we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych, tworzący unikalną społeczność młodych profesjonalistów – świetnie wykształconych i ambitnych, jednocześnie kierujących się najwyższymi standardami etycznymi. Projekt jest realizowany od 11 lat co powoduje, że grupa alumnów liczy ponad 300 osób, a każdego roku dołącza do niej kolejne 30 osób – najzdolniejszych młodych finansistów.

Wokół Fundacji oraz Akademii udało się skupić najlepszych praktyków świata finansów i biznesu: zarządzających funduszami, dyrektorów inwestycyjnych, doświadczonych menadżerów i konsultantów. Ich rolą jest nie tylko prowadzenie zajęć, ale także opieka mentorska nad uczestnikami, która trwa jeszcze długo po zakończeniu projektu.

Udział w Akademii to ogromna szansa dla młodych ludzi, którzy pasjonują się ekonomią oraz finansami. Dzięki udziałowi w ALRK mogą oni zdobyć praktyczną wiedzę i doświadczenie na rynku kapitałowym. Dołączenie do społeczności Alumnów Projektu stwarza wiele możliwości w dalszym życiu zawodowym: udział w kameralnych spotkaniach z wyjątkowymi gośćmi, dostęp do niepublikowanych nigdzie indziej ofert pracy, zaproszenia na największe konferencje i kongresy, publikacje w największych redakcjach ekonomicznych i wiele innych.

Podczas Szkoły Letniej trwającej 2 tygodnie 30 uczestników bierze udział w intensywnych szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez najlepszych menadżerów na rynku. Uczestnicy poznają praktyczne aspekty działania rynku kapitałowego, poddadzą analizie największe transakcje, rozwiążą realne problemy spółek i będą ćwiczyć wdrażanie rozwiązań w praktyce, na konkretnych case studies. Następnie każdy z uczestników odbędzie płatny staż w firmie partnerskiej.

 

Zasady uczestnictwa

Wybór uczestników dokonywany jest na podstawie złożonych aplikacji przez Internet. Aplikacje mozna składać od początku roku do maja przez specjalny formularz umieszczony na stronie.

Formularz obejmuje szereg pytań, a także rubryk w których musimy dokładnie przedstawić swój życiorys i osiągnięcia. Kluczowe są wszystkie aspekty, przede wszystkim wykształcenie, doświadczenie zawodowe, a także wszystkie pozostałe elementy naszego życiorysu, które powodują, że aplikacja wyróżnia się na tle setek lub tysięcy pozostałych aplikacji.

Po pierwszym etapie, czyli zaakceptowaniu aplikacji, następuje drugi etap: rozmowa rekrutacyjna i testy.

Wybrane 30 osób, uczestniczy w 2-tygodniowej szkole letniej. 

W wakacje uczestnicy aplikują i odbywają staże w stowarzyszonych z fundacją firmach. Praktyki trwają około 2-3 miesiące, z wynagrodzeniem ok. 2.500 zł/miesiąc.

Warto wspomnieć że Program Akademia Liderów Rynków Kpitałowego, daję szansę odbycia stażu w prestiżowych firmach, które ograniczają liczbe stażystów do minimum lub rekrutują tylko za pomocą tego projektu.

 

Strona internetowa projektu: www.paga.org.pl/alrk