Konkursy stażowe dla studentów w Polsce

W Polsce, na przestrzeni ostatnich kilku lat można zauważyć duży nacisk przedsiębiorstw na poszukiwaniu najlepszych studentów do odbycia stażu lub stałego zatrudnienia. Odbywa się to poprzez różnego rodzaju kampanie związane z employer branding, spotkania firm i studentów na uczelniach, ale przede wszystkim poprzez coraz liczniejsze programy i konkursy stażowe dla studentów w Polsce. Bardzo dużo korporacji organizuje je we własnym zakresie. Dotyczy to przede wszystkim instytucji finansowych, przedsiębiorstw zagranicznych czy firm z branży FMCG. Jeśli interesuje Was jakaś firma lub organizacja warto przejrzeć jej stronę internetową i zakładki dotyczące kariery w danej organizacji.

My chcielibyśmy wam przedstawić najpopularniejsze ogólnopolskie konkursy stażowe dla studentów. Konkursy te są skierowane najczęściej do określonych grup studentów w określonym przedziale wiekowym. Rekrutacja w zależności od programu, związana jest z wypełnieniem specjalnego formularza, a także rozwiązania określonego zdania. Praktyki są zazwyczaj płatne i odbywają się w wakacje.

Zapraszamy do przeglądania, a jeśli uczestniczyliście w jakimś stażu w ramach któregoś z przedstawionych poniżej programów zapraszamy do oddania opinii na temat danego przedsiębiorstwa.

 

Grasz o staż

grasz_o_staz 

 

 

Program Kariera

  program_kariera

 

 

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego

  ALRK

 

 

Akademia Energii

  akademia_energii

 

 

Akademia Analiz i Mediów

  akademia_mediow

 

 

Liderzy Ochrony Zdrowia

liderzy_ochrony_zdrowia